Hegek kezelése

A hegek keletkezésének oka az, hogy a szervezet a kialakult kötőszöveti hiányt nem teljes értékű szövettel pótolja.

A hegek keletkezésének oka

A hegek a szervezet gyógyulási folyamata közben keletkező éles határú, tömött tapintatú, a bőr szintjéből kiemelkedő, lilásrózsaszín, idővel kifehéredő, zsugorodott kötőszöveti képződmények. Keletkezésüknek oka az, hogy a szervezet a kialakult kötőszöveti hiányt nem teljes értékű szövettel pótolja. Testünkön és arcunkon számos okból keletkezhetnek hegek, amelyek egyenetlenné teszik a bőr felszínét és ezzel esztétikai problémát okoznak. Ilyenek lehetnek korábbi sérülések, balesetek vagy műtéti beavatkozások nyomai, de nagyon gyakoriak az aknék, esetleg  himlő miatt kialakuló hegek is.

borgyogyaszat_budapest_ekcema
A hegeket rendelőnkben kétféle módszerrel kezeljük:
1. frakcionális lézeres kezelés
2. injekciós kezelés

A frakcionális lézeres hámlasztás a hegek kezelése esetében
  • a bőrt azonnal feszessé teszi,

  • fokozza a bőr lágyságát és szerkezetét,

  • eltávolítja az epidermális pigmenteket, eltünteti a nem kívánt barna foltokat,

  • kisimítja a ráncokat és az aknés hegeket.

A széndioxid lézerek infravörös fénye a bőrszövetek víztartalmában nyelődik el: a kezelés során felmelegíti a bőr felső rétegeiben lévő vizet, melynek hatására a víz és a bőr szövetei egyaránt elpárolognak. Ez a folyamat az ún. lézeres hámlasztás, melynek következtében a regenerálódó bőr megújul, s mivel a keletkezett hő a kötőszöveti rostokat is koagulálja, a bőr feszesebbé, simábbá válik. A frakcionális lézeres hámlasztás során a lézer a kezelendő területet nem egybefüggően, hanem apró pixelekhez hasonlóan fedi le, az azt körülvevő bőrfelület túlnyomó részét érintetlenül hagyva. A lézer kicsiny, oszlopszerû „lyukakat", szöveti károsodásokat okoz a bőrön. Ezek a kis sérülések, mint apró sebek, gyógyulásra ösztönzik a környező ép bőrt, új kollagénrostok képződnek. Az ablatív frakcionális széndioxid lézeres kezelés- a nem frakcionális lézeres eljárásokkal szemben - a bőr gyorsabb gyógyulását teszi lehetővé, mivel a kezelt szövetet körülvevő egészséges, kezeletlen szövet természetes kötésként funkcionál a gyógyulás során. A frakcionális lézeres hámlasztást követően az optimális javulás, azaz a végső eredmény 1-2 hónap után válik láthatóvá, mivel a kollagén újratermelődése és a bőr feszesedése mindeddig folytatódik. A bőr szerkezetében javulás már két héttel a kezelést követően szemmel látható.

Frakcionális lézeres hámlasztás, a hegek kezelése előtti fontos tudnivalók:

  • a kívánt eredmény eléréséhez 3-5 kezelésre van szükség, 4 hetes időközönként

  • kezelést megelőzően 4 hétig nem érheti közvetlen napsugárzás a bőrt (azaz fényvédő használata kötelező!)

  • ha a páciens hajlamos pigmentációra, akkor a kezelést megelőzően már fehérítő kenőcsöt kell használnia

  • ha herpeszre hajlamos, gyógyszert kell szednie a kezelést megelőzően

Frakcionális lézeres hámlasztás, a hegek kezelése utáni tudnivalók:

  • a kezelést követően 3-5 napig erőteljes bőrpír, duzzanat, pörkösödés jellemzi a kezelt bőrfelületet, majd gyengén hámlani kezd, 3 nap múltán sminkkel akár munkába is visszatérhet, s kb. 1-1,5 hét múltán nem látszik nyoma a kezelésnek,

  • otthoni utókezelés során vízzel kell lemosni, s vastagon krémezni,

  • a kezelést követő 4 héten át kötelező a magas faktorszámú (legalább 50) fényvédő krém használata, s aki pigmentációra hajlamos, annak a fehérítő krém használata is,

  • a kezelés 4 hét múltán szükség esetén ismételhető.

Hegek kezelése
Bőrgyógyászati konzultációnak csak abban az esetben van díja (30 000 Ft), ha bőrgyógyászunk a vizsgálat alapján alkalmasnak találta a beavatkozásra, azonban Ön mégsem kéri azt.
 
Testen, ill. arcon lévő hegek kezelése frakcionális lézerrel: egy tenyérnyi terület kezelésének ára 30 000 Ft.
 
Injekciós hegkezelés (Volon-A vagy Kenalog): 35 000 Ft alkalmanként.
   

Csatlakozzon hozzánk és legyen a Medaid csapat tagja!

Várjuk szakorvosok és ápolónők jelentkezését.

Angol nyelvtudás szükséges!

A jelentkezéseket az info@medaid.hu e-mail címre várjuk!